قالیشویی غرب تهران

ساخت وبلاگ
چکیده : یکی از عوامل تاثیرگزار هنگام انتخاب خدماتی همچون قالیشویی و شست و شوی فرش نزدیکی محل خدمات به منزل ش... با عنوان : قالیشویی غرب تهران بخوانید :

یکی از عوامل تاثیرگزار هنگام انتخاب خدماتی همچون قالیشویی و شست و شوی فرش نزدیکی محل خدمات به منزل شما می باشد. کاهش هزینه رفت و آمد و کرایه و دسترسی سریع به محل برای پیگیری خدمات از مهم ترین دلایل است. برای ساکنین غرب تهران استفاده از قالیشویی غرب تهران مناسب ترین انتخاب است. 

آموزش شستن فرش به صورت ساده

یک مطلب خیلی حائز از اهمیت  است که وجود باکتری ها و میکروب هایی که به مرور زمان به تار پود فرش شما و ریشه فرش شما را آلوده کرده است برسیم به طور کلی اگه بخواهیم این باکتری ها و میکروب ها رو از فرش بزداییم باید حتمان در کارخانه قالیشویی  و به صورت دستگاه های ماشینی این امر به انجام برسد تا تمام باکتری از فرش پاک شود.

 مرحله اول پاکسازی و رفع الودگی های فرش :

غبارگیری معمولی فرش : در غبارگیری معمولی فرش را می تكانیم  و یا با چوب بر پشت قالی یا فرش می كوبند تا گرد و خاك آن خارج شود. سپس با جارویی   آن را می روبند. این كار نباید موجب گسیختگی تار و پود قالی شود و به بافت آن لطمه بزند. كوبیدن فرش بر زمین از جمله كارهای نادرستی است كه جهت تمیز كردن آن به كار می رود.

غبارگیری مكانیكی فرش : این كار در كارخانه قالیشویی، بسته به كیفیت فرش صورت می گیرد و در منزل مقدور نیست. فرش هایی كه دارای گرد و غبار هستند، قبل از شستشو حتما باید غبارگیری شوند، چرا كه هنگام شستشو گرد و غبار در ته گره (محل تماس گره با تار و پود) باقی مانده خوب تمیز نمی شوند و باعث پوسیدگی فرش می گردد. (در واقع تبدیل به گل شده و در مغز فرش باقی می ماند). در زندگی های شهری كه معمولا از جارو برقی استفاده می شود، گرد و غبار چندانی درون فرش باقی نمی ماند كه نیازی به غبارگیری داشته باشد.فقط باید توجه داشت كه فرش رنگ پس ندهد.

مرحله دوم شستن فرش ماشینی و شستن فرش دستبافت :

در مرحله بعد آموزش شستن فرش به طور معمول باید  از زمین سخت، سیمانی، موزاییك یا زمین شیب دار بهتر است. شستن فرش روی آسفالت صدمات جبران ناپذیری به فرش شما میزند .

این را در نظر باید داشته باشید که جریان آب باید به صورت دوش و با دمای معمولی باشد. از آب گرم در شستشوی فرش دستباف یا ماشینی یا قالیشویی  استفاده نمی شود. و اگر استفاده شود  فرش ماشینی به علت داشتن مواد پلاستیكی در گره ها و تار و پود، پس از شستشو نرمی و لطافت خود را از دست می دهند و در فرش دستبافت هم ، كه رنگ پس می دهد، آب گرم رنگ پس داده شده را در قسمت های روشن فرش تثبیت می كند كه رنگبرداری آنها سخت و هزینه بردار است. فرش هایی هم كه چله آنها از پشم و ابریشم یا گره های ابریشمی باشد، كیفیت شان پس از شستشو كاسته می شود.

نکته بسیار مهم در شستشوی فرش  این است که از مواد قلیایی نباید استفاده شود. باید به صورت معمول از شوینده های خنثی استفاده شود که مانند پودر دستی لباس شویی  كه باید قبل از استفاده در آب حل شود، شامپوی فرش، مایع ظرفشویی یا پودر صابون حل شده برای فرش هایی كه چربی روی آنها ریخته شده است.

نکته ی دیگر در شستشوی فرش دستباف را از قبل خیس نكنید، به خصوص فرش هایی كه رنگ پس می دهند. در این صورت قسمت های روشن فرش نیز رنگی می شود.

نکته برای فرشی را كه رنگ پس می دهد :  پس از شستشو با برس پلاستیكی و آبگیری، لوله نكنید و هرگز داخل لوله آب نگیرید. فرش شسته شده را كاملا آبگیری كرده با پارو و سپس با دستمال نخی یا حوله ای آب پرز آن را كاملا بگیرید و یك ساعت به همان حالت روی زمین بگذارید تا قسمت هایی كه رنگ پس می دهد با قسمت های دیگر فرش تداخل پیدا نكند.

مرحله سوم خشک کردن فرش :

زمانیکه فرش شما یك ساعت روی زمین به صورت پهن شده باشد قسمتی از  رطوبت خود را از دست می دهد و آماده پهن كردن می شود. و اماده ی پهن کردن فرش می باشد .

در ابتدا فرش نیمه مرطوب از پشت ، در سایه (نور غیر مستقیم خورشید) در معرض هوا پهن و آویخته میکنیم .

نکته برای فرش ماشینی و فرش دستبافت هم كه رنگ پس نمی دهند، روش شستشو به همین صورت است. اگر هنگام پهن كردن فرش دوباره روی آن آب بگیرید، ریشه های آن حتما زرد خواهد شد.

و پس از خشك شدن فرش آن را با جاروی چوبی یا برس سر به سمت خواب فرش جارو یا برس بزنید تا تمام طرح های فرش سر جای خود قرار بگیرد و فرش شما زیبا و شكیل تر و تمیز دیده شود.

قالیشویی غرب تهران ، قالیشویی ، بهترین قالیشویی غرب تهران ، شست و شوی فرش,...
نویسنده : مریم فارسی بازدید : 23 تاريخ : شنبه 12 اسفند 1396 ساعت: 15:41