خدمات پرستاری در منزل تهران

ساخت وبلاگ
چکیده : اگر شما نیز به دنبال مرکز خدماتی هستید که تمامی خدمات نگهداری سالمند در منزل ، اعزام پرستار کود... با عنوان : خدمات پرستاری در منزل تهران بخوانید :

اگر شما نیز به دنبال مرکز خدماتی هستید که تمامی خدمات نگهداری سالمند در منزل ، اعزام پرستار کودک ،  پرستار سالمند در منزل ، پرستار سالمند ، پرستار کودک در منزل را به کمک پرستاران حرفه ای و با سابقه خود انجام دهد ، کافی است به سایت کلینز مراجعه کنید.

بیشترین نگرانی کودکان در دوران کودکی دور شدن ازمادر و یا مراقب و پرستار خود و یا هر فردی که مسئول مراقبت از اوست ، می باشد . و این جدایی از مادر یا مراقب ، کودک را دچار اضطراب می کند. کودک این اضطراب را با رفتارهای مختلف از قبیل گریه کردن ، چسبیدن به مادر یا مراقب ، پرخاشگری و گاه در قالب کابوس های شبانه نشان می دهد. اگرچه نمود این نوع اضطراب و میزان شدت آن در کودکان یکسان نیست ، ولی یکی ازمراحلی است که در رشد عاطفی هیجانی کودک طبیعی محسوب می شود و اغلب کودکان از دور شدن ازمادر ویا مراقب خود دچار این اضطراب و نگرانی می شوند.

سپردن مسئولیت کودک به پرستار کودک یا مربی او شبیه یک باازی تیمی است که اگر هماهنگ نباشد به شکست منجر می شود. بنابراین بسیار مهم است که مادر و پرستار کودک از روشه ای یکسانی در برخورد با کودک استفاده  کنند و هماهنگی در چارچوبها و اصول رفتاری کودک اگر بین مادر و پرستار کودک وجود داشته باشد ،کودک دچار تعارض نخواهد شد و احساس امنیت بیشتری خواهد کرد.

این نوع اضطراب معمولا مادر و یا مراقب را نیز مضطرب و ناراحت می کند و برای مقابله درست با این مرحله ،مراقب کودک نیازمند است تا مهارتهای فرزندپروری و اصول اولیه را بداند.بسیار دیده شده که مادران شاغل به دلیل وظایف شغلی خود ،وقت جدایی از کودک به دلیل این اضطراب جدایی در کودک عذاب وجدان واحساس گناه شدیدی را تجربه می کنند و به دلیل چسبندگی کودک به مادر پس از بازگشت ،مادر احساسات ناخوشایندی را تا مدتها دارد.شروع این نوع اضطراب معمولا از سن هفت تا نه ماهگی است و به تدریج افزایش یافته ، به طوریکه در بیست ماهگی بیشترین شدت را دارد و پس از آن به تدریج کاهش می یابد.

توصیه کارشناسان این است که در این مرحله جدایی کمتر اتفاق بیفتد ولی برای افرادی که شاغل هستند و ناچارند که به دلیل انجام وظایف شغلی خود از کودکشان در این مرحله از رشد دور شوند، بهتر است از افرادی که کودک با آنها غریبه نیست کمک بگیرند ، تا بتوانند از این دوره بهتر عبور کنند.اگر مادر نیاز به استخدام پرستار و مراقب کودک داشت ،توصیه کارشناسان این است که پرستار و مراقب کودک مدتی را در کنار مادر، مراقبت از کودک را برعهده بگیرد تا احساس غریبگی کمتر شود و مراقب کودک بتواند اعتماد کودک رادر کنار مادر جلب کند و کودک در کنار پرستار خود، احساس ناامنی را که ناشی از اضطراب جدایی در این مرحله از زندگیش می باشد را نداشته باشد .در این موارد رابطه دوستانه مادر و پرستارکودک به عبور سالم ترکودک از این مرحله کمک می کند.

نگهداری سالمند در منزل تهران , پرستار کودک , پرستار سالمند در منزل , پرستار سالمند , پرستار کودک در منزل,...
نویسنده : مریم فارسی بازدید : 22 تاريخ : چهارشنبه 13 تير 1397 ساعت: 15:42