سمپاشی سوسک

ساخت وبلاگ
چکیده : آیا دنبال یه شرکت خدمات سمپاشی برای سمپاشی منزل یا شرکت و یا هرجای دیگه هستی؟ آیا از کشتن هر روزه ی ... با عنوان : سمپاشی سوسک بخوانید :

آیا دنبال یه شرکت خدمات سمپاشی برای سمپاشی منزل یا شرکت و یا هرجای دیگه هستی؟ آیا از کشتن هر روزه ی سوسک ها خسته شدی؟ همین حالا با ما تماس بگیر! شرکت خدماتی کلینز با داشتن سابقه و نیروهای حرفه ای و پیشرو در زمینه سمپاشی منازل و ... در خدمت شماست و شمارا از شر این حشرات موذی راحت میکند. با کلینز تماس بگیرید تا راحت زندگی کنید!

 

چگونه سوسک ها را شناسایی کنیم؟

مشخصات ظاهری

سوسک ها می توانند طولی بیش از 50 میلی متر داشته باشند و گونه های گرمسیری که بزرگتر از سوسک های سایر نواحی می باشند. سوسک ها دارای شش پا و دو شاخک و بعضی هم بال دارند. با این حال اکثر سوسک های بالدار قادر به پرواز نمی باشند.

 

سوسک ها دارای جسم مسطح و بیضی شکل هستند. بدن سوسری ها در هنگام لمس چرب هستند و بسته به دمای محیط ممکن است گرم یا سرد باشند. سر سوسک ها کوچک هستند و کله آنها بوسیله یک ضربه گیر همچون پرونوتوم (یک نوع حشره) از آنها محافظت می کند. سوسک ها دارای 6 پا بلند و سریع می باشند که به آنها تقریبا اجازه حرکت در هر نوع سطحی را می دهد. پدهای موجود روی پاهای سوسک ها انها را در رفتن به تمام سطوح کمک می کنند که با استفاده از آنها می توانند روی سقف و دیوارها نیز به آسانی حرکت نمایند. دهان سوسک ها رو پایین است و بعضی از انها دارای بال های مسطح بر پشت خود می باشند که البته همه آنها از این بال ها برای پرواز نمی توانند استفاده کنند.

 

سوسک های جنس نر معمولا کوچکتر از ماده ها می باشند. نمونه های ماده اغلب بزرگتر از نر می باشند و دارای بال هایی به غیر از شکل سوسک های نر دارا می باشند. آنها نسبت به سمپاشي آسیب پذیر می باشند و تخم سوسک ها به نام oothecae است که معمولا به شکل بیضی و قهوه ای تیره می باشد. سوسک های جوان همچون بزرگترهای خود می باشند و فقط رنگ آنها روشن تر است و بال ندارند و پس از چند بار پوست انداختن به سوسک های بالغ تبدیل می شوند. سوسک های آلمانی قهوه ای هستند و طول آنها حدود 13 تا 16 میلی متر می باشد. سوسک های آسیایی و شرقی بزرگ و تیره تر می باشند. سوسک های آمریکایی به رنگ قرمز مایل به قهوه ای هستند و یکی از طویل ترین گونه های سوسک های خانگی با طول حدود 40 میلی متر می باشند. سمپاشی سوسک

 

 

 

واقعیت سوسک ها

سوسک ها متعلق به گروه بندپابان هستند. بعضی از گونه های آنها به منازل مسکونی حمله می کنند و به عنوان آفات در نظر گرفته می شوند. مابقی نیز برای محیط مفید هستند و تجزیه کننده مواد آلی می باشند. سوسک ها می توانند حامل بیماری های مختلف باشند، زیرا معمولا در نزدیکی دفن زباله و یا در آشپزخانه، جاهایی که غذا فاسد وجود دارد یافت می شوند. رستوران ها نیز ممکن است عفونت سوسک را تجربه کنند. سوسری ها بوهای ناخوشایند را منتشر می کنند و همچنین می توانند صداهایی را از خود تولید نمایند و معروف ترین این سوسک های صوتی، سوسک ماداگاسکاری است و هر چند بقیه گونه های نیز میتوانند صداهای ضعیف تری و شبیه سازی شده از خود تولید نمایند.

 

سوسک ها می توانند خانه شما را خراب کنند و برای برنده شدن در این مبارزه در کنترل سوسک ها مواردی هست که باید رعایت کنید :

 

ورود : سوسک ها می توانند از راه های مختلفی وارد منزل شما شوند، از طریق شکاف ها ، ترک ها ، دریچه ها و لوله های فاضلاب. ما حتی میتوانیم آنها را در کیسه های خرید ، جعبه ها ، کیف دستی و خود شخص پیدا کنیم!

 

محیط ایده آل : منزل شما یک مکان ایده آل برای گونه های متعددی از سوسک ها می باشد. با مقدار زیادی مواد غذایی ، گرما ، آب و مکان های لانه سازی ، می توانند در تمام طول سال باقی بمانند.

 

تولید مثل : سوسک ها به سرعت تولید مثل می کنند و بازای هر کدام از انها که مشاهده می کنیم هزاران هزار سوسک دیگر در پشت دیوار ها و شکاف ها وجود دارند.

 

انحطاط : از آنجا که بیشتر سوسک ها شبانه هستند ، شما تا به حال یکی دو مورد را هم زمان مشاهده نکرده اید و هزاران سوسک دیگر نیز وجود خواهند داشت.

 

آلرژی – آسم : باقی مانده های ایجاد شده توسط سوسک ها و یا مرده آنها می تواند منجر به آلرژی در کودکان و اشخاص شود.

 

ناکارآمدی خودکارآمدی : سوسک ها در پنهان شدن نسبت به شما در پیدا کردن انها استاد تر هستند و تخم های آنها در برابر بسیاری از اسپری های سوسک کش مقاوم می باشد. بدون تجهیزات و اطلاعات دقیق نمی توان در جنگ با آنها پیروز شد.

 

نکته قابل توجه در مورد سوسک ها اینجاست که 5 تا 10 هزار گونه سوسک روی زمین زندگی می کند .

 

انواع سوسک

سوسک فاضلاب یا سوسک آمریکایی :

سوسک فاضلابی عمدتا در قسمت های مرطوب و تاریک زندگی می کنند و به این نوع سوسک ها آمریکایی نیز می گویند . که اندام درشتی دارند و تیره رنگ هستند . برای خلاصی از این سوسک ها حتما باید سمپاشی فاضلاب صورت گیرد .

 

سمپاشی سوسک

 

سوسک حمام :

سوسک حمام هم مانند سوسک فاضلاب در محیط خیس و تاریک زندگی می کنند . این سوسک ها از مواد در حال فاسد شدن تغذیه می کنند که همه این مواد دارای نیتروژن می باشد . این سوسک ها این ماده را در مدفوع خود به شکلی درست می کنند که به خاک بر میگردد و آن را حاصل خیز و غنی می کند که برای گیاهان مفید می باشد . با از بین رفتن این نوع سوسک ها حتی در چرخه طبیعی جنگکل و گیاهان نیز تاثیر می گذارد .

 

سمپاشی سوسک

 

 

 

سوسک خانگی :

سوسک های خانگی در اثر آلودگی محیطی و ریختن غذا و تمیز نکردن آنها به وجود می آیند به عبارتی می توان گفت سوسک خانگی در اثر رعایت نکردن بهداشت در خانه تولید می شوند . این سوسک ها شامل انواع مختلف می شوند . اگر هر چه سریع تر از رشد و تولید آنها جلوگیری نکنید قطعا در آینده نزدیک شاهد تعداد انبوهی از این حشرات خواهید شد .

 

سمپاشی سوسک

 

 انواع سوسک :

سوسک آمریکایی ، سوسک آلمانی ، سوسک چوبخوار ، سوسک کویایی ، سوسک پشت قهوه ای ، سوسک استرالیایی ، سوسک آسیایی ، سوسک سورینام ، سوسک سیگار ، سوسک شرقی ، سوسک  آرد ، سوسک دارو ، سوسک قرمز آرد ، سوسک دندان اره ای

 

...
نویسنده : مریم فارسی بازدید : 26 تاريخ : چهارشنبه 10 مرداد 1397 ساعت: 15:18